Článok

Zbierka školských pomôcok 2017

S prázdnou taškou sa do školy nechodí

Od 1. júna do 31. augusta 2017 prebieha 8. ročník zbierky školských pomôcok, ktorá pomáha znevýhodneným školákom na Slovensku pripraviť sa na nový školský rok. Vďaka darovaným pomôckam môžu aj deti zo sociálne slabších rodín a detských charitných domovov prísť do školy pripravené a získať tak šancu na plnohodnotné vzdelanie a lepšiu budúcnosť.

Čo je možné darovať?

Darovať je možné nové i použité, no stále funkčné, perá, náplne do pier, ceruzky, zošity, pravítka, fixky, štetce a farbičky, obaly na knihy a zošity, peračníky, tašky a všetko, čo deti v škole môžu využiť. Školské pomôcky je možné darovať do krabice v predsieni kostola v Petroviciach.

V mene všetkých detí vám srdečne ďakujeme. FCH Petrovice

Zbierka použitých známok z listov a pohľadníc

Tieto známky sa v zahraničí predávajú a výťažok z predaja používajú misionári na rôzne potreby v misijných oblastiach (nákup liekov pre chorých, nákup stravy pre hladujúcich, nákup kníh a školských pomôcok chudobným žiakom v rozvojových krajinách

AK VÁS TÁTO MOŽNOSŤ POMOCI ZAUJALA, A CHCETE AJ VY TAKTO POMÁHAŤ, MȎŽETE TAK UROBIŤ NASLEDOVNE:

Pozbierajte doma, alebo od známych, staré obálky s opečiatkovanými známkami.
Vystrihnite z nich známky neporušené a s papierovým okrajom 1/2 až 1 cm širokým. Známky neodlepujte!
Zbierame aj neporušené pohľadnice, staršie, ako päťdesiat rokov. Môžete ich vhodiť do obálky na stolíku pod chórom v kostole v Petroviciach. Priebežne ich budeme vyberať a zasielať na misie.
V mene misionárov ďakujeme!

Článok

Farská charita  je združenie veriacich (spoločenstvo veriacich dobrovoľníkov farnosti), ktorí vo svojej farnosti uskutočňujú charitatívne poslanie Cirkvi v duchu evanjeliového prikázania lásky.

Základným poslaním Farskej charity je budovať spoločenstvo farnosti, predovšetkým skutkami duchovného a telesného milosrdenstva a akoukoľvek aktivitou a službou, ktorá prispieva k dobru jednotlivca i celého farského spoločenstva.

Farskú charitu tvorí koordinačný tím a dobrovoľníci.  Predsedom farskej charity je miestny kňaz.Pri svojej činnosti sa riadi Štatútom a Metodickými pokynmi pre Farské charity. Diecézna charita Žilina pomocou projektu Mosty charity chce vytvoriť funkčnú a vzájomne prepojenú sieť farských charít pre charitatívnu pomoc a vzájomnú spoluprácu pri pomoci núdznym v jednotlivých farnostiach. Farská charita je teda akoby "predĺženou rukou" diecéznej charity.

Bližšie informácie:  www.charitaza.sk

Farská charita v Petroviciach bola zaregistrovaná

na  Diecéznej charite Žilina 11.6.2014.

Kontakt na FCH Petrovice:

t.č. 0904 234 464, alebo mail: charita.petrovice@gmail.com